Performans Upgrade

Performans Upgrade

Ev ve basit ofis kullanıcıları için ideal çözüm…

Eskisini atmak kolay mı? Belki bir hatırası var, belki de bir kaç donanım yükseltmeyle yeni alacağınız bilgisayar kadar hızlı olabilir. Bilgisayarı internet, sosyal ağ, world, excel, mail gönderip almak ve hafif oyunlar oynamak gibi işlemler için kullanıyorsanız ve eski bilgisayarınızı atmak istemiyorsanız bu çözüm tam size göre. Siz en iyisi garanti süresi biten ve ömrü 6 yılı geçmeyen bilgisayarınızı bize getirin,+powerbook performans upgrade ile eskisinden daha hızlı ve daha güçlü bir bilgisayara sahip olun, üstelik 100 TL değerindeki PC Check Up ücretsiz!

Upgrade seçenekleri:

1SSD (Solid State Disk): Yeni nesil SSD disklerde bulunan flash teknolojisi, sürücünün komutlara daha hızlı yanıt verilmesini sağlıyor bu da bilgisayarınızın hızına hız katıyor. Fiziki yapısı sayesinde artık bilgisayarınızın düşmesi, veri kaybına neden olmayacak. Sessiz çalışır ve hareketli mekanik parçalar içermez. Geleneksel sabit disklere göre çok daha az ısı oluşturduğundan dizüstü bilgisayar kullanıcıları için idealdir, çok daha az enerji tüketir böylece dizüstü bilgisayarınız pilde iken daha uzun süre çalışır.

2RAM (Random Access Memory): RAM (rastgele erişim belleği) bilgisayardaki yapılan işlemleri geçici olarak depolayarak bilgisayarın hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Bilgisayarın herhangi bir anda meşgul olduğu programlarla ilgili bilgilere hızlı bir şekilde ulaşması önemlidir. RAM miktarı ne kadar çok olursa, işlemci kullandığı bilgilerin o kadar fazla bir miktarını RAM’e yazabilir ve oradan okuyabilir, bu da bilgisayarınızın performansını arttırır. Örneğin bir bilgisayarın RAM belleği 1 GB iken bilgisayar sınırlı düzeyde çalışmaktadır. Ancak RAM bellek 4 GB veya üzeri olduğu zaman bilgisayar çok daha hızlı işlem yapabilmektedir.

3Wireless Usb Adaptör: Dizüstü bilgisayarlarda bulunan wireless kartlar genellikle 54,0 Mb/sn veya daha düşüktür. Bilgisayarınıza usb bağlantı noktasından bağlanan ve usb belleklerden daha küçük boyutlarda bir wireless usb adaptör ile internet bağlantı hızınızı 2-3 katına çıkarabilir.

4CPU (Central Processing Unit): CPU yani işlemci bilgisayarın çalısmasını düzenleyen ve programlardaki komutları tek tek işleyen birimdir. Ana kart üzerinde bulunur. Merkezi işlem birimi, aritmetik ve mantik birimi ile kontrol ünitesinden oluşur. İşlemcilerin içinde bulunduğu aile, nesil ve Ghz değerleri performanslarını belirler. Masaüstü bilgisayarlara nazaran dizüstü bilgisayarlarda işlemci yükseltme biraz pahalıya mal olabilir.

5Yüksek Kapasiteli Batarya: Dizüstü bilgisayarınızın üzerinde gelen bataryadan daha fazla hücreye sahip extra bataryalar sayesinde daha uzun bir bil ömrüne sahip olabilirsiniz. Extra hücreli bataryalar tabi ki hacimsel olarak standart bataryadan biraz daha büyüktürler.